مقالات

انتخاب بهترین پرده پذیرایی

پرده یکی از لوازم جانبی است. که ما برای تزئین اتاق پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و به طور کلی خانه‌های خود از آن استفاده می‌کنیم. مدل پرده پذیرایی به سبک‌های مختلفی ارائه می‌شوند. که توسط صاحبان پرده مدل جدید انتخاب و نصب می‌شود. نکته خوب در مورد پرده پذیرایی این است که می‌توان از هر نوع الگو، رنگ و پارچه ای استفاده نمود. که هم پرده مدل جدید باشد و هم مدل پرده پذیرایی ساده ای باشد و متناسب با فضای داخلی خانه انتخاب گردد.

 

انتخاب پرده پذیرایی

در مورد مدل پرده پذیرایی خود خوب فکر کنید. چه چیزی به زیبایی پذیرایی شما کمک می‌کند. پرده پذیرایی بزرگ و شلوغ را دوست دارید که تا روی زمین کشیده شود؟ یا ترجیح می‌دهید مدل پرده پذیرایی ساده را امتحان کنید؟ اما به یاد داشته باشید که هر چه پارچه استفاده شده برای پرده پذیرایی نرم تر و لطیف تر باشد. برای شما مناسب تر است. زیرا دوره پرده‌های زبر و سخت کرکره ای خیی وقت است که به پایان رسیده است.

پارچه و الگوی انتخابی در مدل پرده پذیرایی

نمای محبوب اتاق پذیرایی این است. که با استفاده از همان پارچه‌های نزدیک به کوسن‌های مبلمان، رنگ دیوارها، مدل و طرح قالی بهترین مدل پرده پذیرایی را انتخاب نمایید. البته ضرورتی ندارد که این تطابق رنگ وجود داشته باشد. اما اگر این الگوی رنگی را در انتخاب مدل پرده در نظر داشته باشید جذاب‌تر است. شما می‌توانید پرده اتاق پذیرایی را با یک الگوری رنگ و طرح متفاوت انتخاب کنید. اما به یاد داشته باشید که این تغییر رنگ با سایر قسمت‌های خانه مطابقت داشته باشد.

نوع پارچه انتخابی برای پرده پذیرایی متفاوت است. به عنوان مثال: ابریشم، مخمل، ساتن، حریر بیشترین انتخاب را در بین افراد دارد. برای فضاهای رسمی استفاده از پرده پذیرایی با جنس مخمل و ابریشم بسیار جذاب تر است. اما پرده‌های حریر و پنبه که سبک تر و نازک تر هستند. برای فضای رمانتیک تر جذاب تر هستند.

 

اندازه پرده پذیرایی

اندازه پرده اتاق پذیرایی ارتباط مستقیمی با طول پنجره اتاق پذیرایی دارد. اگر پنجره اتاق پذیرایی شما طولانی باشد. باید پرده پذیرایی شما باید تا کف کشیده شود. همچنین برای افرادی که می‌خواند در ظاهر نشان دهند که پنجره اتاق پذیرایی آن‌ها بزرگ و طولانی است. روش مناسبی است. اما اگر با پرده‌های بلند که تا کف زمین کشیده می‌شوند مشکل دارید. می‌توانید میله اتاق را طوری تنظیم کنید که حدود 4 سانتی متر بالاتر از کف زمین قرار بگیرد. همچنین اگر می‌خواهید پنجره اتاق شما بزرگ به نظر برسد. به شما پیشنهاد می‌توانید در هنگام نصب پرده پذیرایی از هر طرف حدود 6 سانتی متر گسترده تر در نظر بگیرید.

نکته اصلی دکوراسیون داخلی خوب، تعادل است. در اتاقی که مبلمان زیادی در آن وجود دارد، اضافه کردن مقداری نرمی ایده خوبی است. در اتاق پذیرایی بهترین راه برای انجام آن با برخی از پرده‌ها و پارچه‌های زیبا است.

پرده اتاق پذیرایی چه رنگی باشد؟

قبل از اینکه رنگ پرده پذیرایی را انتخاب نمایید بهتر است. کمی از رمز و راز رنگها آگاهی پیدا کنید و بعد با توجه به نیاز خود رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

رنگ قرمز مدل پرده پذیرایی:

رنگ قرمز از آن دسته از رنگ‌هایی است که باعث افزایش اشتها، و افزایش انرژی می‌گردد. افرادی که دچار روزمرگی و افسردگی شده اند بسیار مفید است. و باعث شاد تر شدن محیط خانه می‌شود.

رنگ نارنجی پرده مدل جدید:

رنگ نارنجی احساس راحتی و انرژی را به خود به همراه دارد. از این رنگ می‌توان در اتاق‌ها، جایی که تمام اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند. استفاده نمود. پرده‌های نارنجی رنگ برای اتاق خواب توصیه نمی‌شوند زیرا باعث اختلال در خواب می‌شود.

رنگ زرد متمایل به نارنجی برای پرده پذیرایی:

مناسب ترین رنگ برای پرده پذیرایی رنگ زرد متمایل به نارنجی است. که حس دوستی را با خود به همراه دارد. اگر به دنبال یک ارتباط دوستانه هستید. اتاق پذیرایی خود را با این رنگ پرده زیبا کنید.

رنگ سبز برای پرده اتاق پذیرایی:

رنگ سبز باعث ایجاد احساس آرامش می‌شود. با استفاده از رنگ سبز می‌توانید اتاق را بزرگتر از چیزی که هست نشان دهید. اگرچه این رنگ برای همه افراد مناسب است. ولی بعضی افراد با بیش از حد استفاده کردن از این رنگ مشکل دارند.

فیروزه ای برای پرده اتاق پذیرایی:

رنپ فیروزه ای از آن دسته از رنگ‌هایی است که به ایجاد هارمونی داخلی کمک می‌کند. باعث آرامش افراد می‌شود. بنابراین این رنگ پرده فیروزه ای برای اتاقی مناسب است. که بعد از یک روز طولانی می‌خواهید در آن جا استراحت کنید.

استفاده از رنگ بنفش برای پرده اتاق پذیرایی:

با استفاده از رنگ پرده پذیرایی یک نور صورتی کم رنگی ایجاد می‌شود که بسیار آرام بخش است. این رنگ با عناصر روشن اتاق بسیار هماهنگی ایجاد می‌کند و اتاق را زنده تر می‌کند. بنابراین انرژی بیشتری را به شما می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *